BİLGİLENDİRME

Değerli Müşterilerimiz ;

   Bu bölümde gönderilerinizi yaparken faydalanabileceğiniz bilgiler sizlerle paylaşılmaktadır. Amacımız en doğru bilgilerle gönderi yapmanızı sağlayabilmektir.

   Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder , çalışmalarımızın artarak devam etmesini dileriz.

KURYE SİSTEMİNDE ÖZELLİKLİ GÖNDERİLERİN TAŞINMASI HK.

 • Kimyasal ve Sıvı İçerikli Gönderiler : Bu tarz gönderilerinizin taşınabilmesi için mutlaka MSDS formlarına ihtiyaç duyulmaktadır. cs@ukgs.com.tr mail adresimize Msds formlarını göndermenizin akabinde tehlikeli madde uzmanımız gerekli incelemeyi yapacak ve sizlere dönüş sağlanacaktır.
 • Gıda ve İlaç Gönderileri : İçerik olarak taşınmasında yasal engel olmayan ilaç gönderilerinizin taşıması yapılabilmektedir. Alıcı ülke gümrükleri tarafından ,alıcınızdan reçete ve ek belge talep edilebilmektedir.Gıda ürünleri ise raflarda satışa hazır halde ise ek belge olmadan çıkışı yapılabilmektedir.Eğer ambalajsız gıda gönderimi yapılmak isteniyorsa, mutlaka üretici firmadan gıda üretim sertifikası gerekmektedir.Tüm ülkeler gıda girişine izin vermemekte olup , gönderi yapmadan önce alıcılarınız ile bu konuda teyitleşmenizi öneririz.

Amerika’ya gönderilecek gıda ürünlerinde mutlaka FDA onayı gerekmektedir.

Rusya’ya gıda girişi kesinlikle yasaktır.Çıkışı sehven yapılsa dahi otomatik olarak ücretli iade işlemi uygulanmaktadır.

 • Pil ya da batarya içeren gönderiler : Bu tarz gönderilerinizin taşınabilmesi için mutlaka MSDS formlarına ihtiyaç duyulmaktadır. cs@ukgs.com.tr mail adresimize Msds formlarını ve pil/bataryanın makina içinde takılı haldemi yoksa ayrı paketli mi olduğu bilgisini göndermenizin akabinde tehlikeli madde uzmanımız gerekli incelemeyi yapacak ve sizlere dönüş sağlanacaktır.
 • Markalı ürün gönderimi : Tescilli markalı ürün göndermek istediğinizde mutlaka ürünlerin orijinal faturası olmalıdır.Aksi halde bu tarz ürünlerin taşıması yapılamamaktadır.İmitasyon ürün kesinlikle taşınmamakta olup , cezai yaptırımları sözkonusudur.
 • Rusya’ya gönderilecek kargolarda , alıcıların mutlaka firma olması ve bu firmanın gümrükten çekim yetkisine sahip olması gerekmektedir.Alıcı şahıs ise Rusya’ya kesinlikle gönderi girişi yapılamamaktadır. Çıkışı sehven yapılsa dahi otomatik olarak ücretli iade işlemi uygulanmaktadır.
 • Elektronik/Elektromekanik ürünlerin taşınmasında kısıtlamalar mevcuttur.Kargonuzu bize teslim etmeden önce mutlaka Müşteri Hizmetleri’mizden bilgi alınız.
 • Beyannameli çıkış yapan gönderiler konşimento ücretine tabiidir.

PROFORMA/INVOICE HAZIRLARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER ;

 • Proforma/İnvoice hazırlarken mutlaka alıcılarınıza ait tam ve detaylı adres bilgisi , telefon numarası (çok önemlidir) ve var ise mail adreslerini ilk aşamada belirtmeniz önem taşımaktadır.Daha sonradan verilecek her bilgi , uluslararası haberleşme/saat farkları nedeniyle gecikmeye neden olabilmektedir.P.O BOX adreslerine teslimat yapılamamaktadır.
 • Proforma üstünde mal tanımlarının anlaşılır ve detaylı şekilde belirtilmesi ve biliniyorsa hs code bilgisinin yazılması gerekmektedir.Ayrıca ürünün gönderim amacının mutlaka belirtilmesi önem taşımaktadır (hediye,numune gibi).
 • Proforma/İnvoice üzerinde kargonun taşıma ücretininde ayrı bir satır açılarak belirtilmesini tavsiye ediyoruz.Yurtdışı gümrükler vergilendirme aşamasında bu bilgiye ihtiyaç duymaktadır.
 • Uluslararası kurye gönderileri , proforma/invoice değeri üzerinden max 100 usd’ye kadar otomatik sigortalıdır.Sorumluluk tutarının arttırılabilmesi için, 100 usd değeri aşan gönderilerinize ek prim karşılığında ayrıca sigorta yaptırmanız gerekmektedir. cs@ukgs.com.tr mail adresimize sigorta talebinizi yazılı olarak iletmeniz durumunda işleme alınacaktır.

OLUŞABİLECEK EK MALİYETLER ;

    Aşağıda belirtilen standartlarda olan gönderilerinize ek maliyet uygulanabilmektedir.Fakat her ülke ve her gönderi için geçerli değildir.Bilgilendirme amaçlı paylaşılmaktadır.Bu özellikte gönderiniz olması durumunda Müşteri Hizmetlerimiz’den detay bilgi alabilirsiniz (cs@ukgs.com.tr)

 • Gönderinizin ağırlığı 70 kg’yu aşıyorsa (70 kg aşan gönderileriniz mutlaka paletli olmalıdır).
 • Gönderinizin ebatlarından 1 tanesi 80 cm aşıyorsa,
 • Gümrüklü (beyannameli) çıkış yapılan kargolar awb ücretine tabiidir.
 • Alıcı adresinin düzeltilmesi ya da farklı bir adrese teslimat isteniyorsa,
 • Gönderinizin paketlenme şekli , üstüne başka yük koyulabilmesini engelliyorsa,
 • Alıcınızın teslim adresi , merkezi olmayan uzak bir lokasyonda ise, DHL uzak bölge listesi için tıklayınız. UPS uzak bölge listesi için tıklayınız. FEDEX uzak bölge listesi için tıklayınız.
 • DDP (gümrük vergilerinin gönderici tarafından karşılanması) işlem yapılmasını istiyorsanız , işlem bedeli eklenmektedir.
 • Tüm gönderilerde verilen fiyatlar sadece taşıma ücretidir.Herhangi bir gümrük vergi/masrafını kapsamamaktadır.Alıcılarınız gümrük vergilerini ödemez ise her ülke imhaya izin vermemektedir ve ücretli iade işlemi uygulanabilir.Bazı ülkelerin gümrük kuralları gereği , alıcıya tahakkuk etmiş bir vergi tutarı var ise gönderici tarafından ödenmesi istenebilir (imha dahi olsa).Tamamen alıcı ülke gümrük kurallarına bağlıdır.

             0850 300 8547 (UKGS)

             www.ukgs.com.tr

Üyesi Olduğumuz
Organizasyonlar

iata ulaştırma bakanlığı Ticaret bakanlığı utikad fiata Sivil Havacılık
Top